Menu

DIGITECH DROP

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
DIGITECH DROP

Podczas gry na gitarze nie tylko uczymy się nowych skal, solówek i utworów, ale także eksperymentujemy, bawimy się i szukamy nowych możliwości. Chodzi nie tylko o możliwości brzmieniowe, ale także takie, które zwiększą wygodę gry lub pozwolą na grę w wyższych lub niższych rejestrach.
Dobrym pomysłem jest granie w różnych strojach, ponieważ w ten sposób nauczymy się postrzegać rozstaw dźwięków na gryfie w zupełnie inny sposób.
Obniżone stroje bardzo często są używane w muzyce metalowej, ale należy pamiętać, że niskie strojenie może wymagać użycia grubszych strun. Cienkie struny mogą być zbyt luźne do takiego grania, przez co mogą obijać się o progi, a to stworzy niepożądany efekt.
Poza tym trzeba liczyć się z tym, że częste przestrajanie gitary może sprawić, że będziemy zmuszeni ustawić menzurę, a z tym nie każdy gitarzysta sobie radzi.

Czy istnieje sposób a częste granie w obniżonych strojach, bez martwienia się o struny i menzurę? Digitech Drop jest efektem, który obniży strój naszej gitary w mgnieniu oka. Wystarczy za pomocą pokrętła ustawić ilość półtonów o które chcemy obniżyć dźwięk, a następnie wcisnąć przycisk. Na uwagę zasługuje fakt, e brzmienie jest obniżone, ale nie jest w żaden sposób zniekształcone. Za pomocą efektu możemy momentalnie obniżyć brzmienie, co jest niemożliwe, jeśli postanowimy przestroić gitarę ręcznie.

Jeżeli zależy nam na tym by szybko obniżyć brzmienie swojej gitary, wówczas wybór efektu Digitech Drop będzie strzałem w dziesiątkę.