Menu

DIGITECH ELEMENT XP

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
DIGITECH ELEMENT XP

Gitara elektryczna jest instrumentem, który doskonale sprawdza się w każdym gatunku muzycznym. Wpływ na jej uniwersalność ma sprzęt, dzięki któremu możemy wzbogacać jej brzmienie. Przykładem mogą być przetworniki, wzmacniacze, a nawet struny, jednak największy wpływ na brzmienie instrumentu mają bez wątpienia efekty gitarowe.

Efekty dzielą się na kilka grup, takich jak przester, efekty modulacyjne, delay i reverb, a każda z nich jest wypełniona po brzegi przeróżnymi kostkami, które potrafią znacznie różnić się od siebie swoimi możliwościami.

Jeżeli planujemy zakup pierwszego efektu, ale nie wiemy na jaki się zdecydować, wówczas doskonałym wyborem będzie multiefekt, taki jak na przykład Digitech Element XP.

Model ten posiada 38 wbudowanych efektów, a do tego 12 modeli wzmacniaczy i kolumn. Takie połączenie pozwala na praktycznie nieograniczone możliwości brzmieniowe. Godnym uwagi jest fakt, że multiefekt został wyposażony w pedał ekspresji, za pomocą którego możemy dodatkowo kontrolować niektóre efekty, takie jak na przykład wah-wah.

Digitech Element XP doskonale sprawdzi się w ekwipunku każdego gitarzysty, bez względu na to w jakich gatunkach muzycznych się obraca. Znajdziemy tu mocne przestery, które w połączeniu z delayem pozwolą na granie przejmujących solówek. Efekt wah-wah zadowoli nie tylko rockowych gitarzystów, ale także tych, którzy preferują funk, a szeroka gama pogłosów i efektów typu delay, zachwyci każdego, kto preferuje tworzenie obszernych ścian dźwięku.
Efekty takie jak chorus, flanger, tremolo, phaser czy delay mona łączyć ze sobą, a to dodatkowo zwiększa możliwości brzmieniowe.
Multiefekt posiada sto fabrycznie wgranych presetów, jednak kreatywnych gitarzystów ucieszy fakt, że mogą oni sami stworzyć bank stu własnych brzmień.