Menu

GITAROWA ORKIESTRA KRASNOLUDKÓW ZAGRA WE WROCŁAWIU!

16 marca 2018 - Newsy
GITAROWA ORKIESTRA KRASNOLUDKÓW ZAGRA WE WROCŁAWIU!

„Hej ho, hej ho! Hey Joe, Hey Joe!” – we Wrocławiu nawet krasnoludki grają na gitarach!

Że Wrocław gitarą i krasnoludkiem stoi, wie już cały świat.

Niniejszym ogłaszamy dzień 30 kwietnia ŚWIATOWYM DNIEM KRASNOLUDKA Z GITARĄ!

Jeśli jesteś krasnoludkiem małym bądź dużym, tym z baśni braci Grimm, czy tym ze świata Władcy Pierścienia, bierz nogi za pas i dołącz do nas!

Weź gitarę, mandolinę, ukulele, zabawkowe grajpudło – plastikowe lub dmuchane, albo swój własnoręcznie stworzony instrument z dowolnego materiału. Załóż krasnoludkową czapkę, albo strój krasnala i przybądź na wrocławski Rynek!

Bo jaki powinien być Dzień Krasnoludka?

Radosny, kolorowy, bajeczny – zadbamy o to aby tak właśnie było!

Razem stworzymy największą na świecie Gitarową Orkiestrę Krasnoludków! Nie musisz umieć grać, a gitara nie musi być prawdziwa! Ważny jest każdy Krasnoludek!

Dzień przed corocznym świętem gitary w samym sercu Wrocławia nastroimy się pozytywnie i przygotujemy do oficjalnego bicia Gitarowy Rekord Guinnessa.

Przyłącz się  do nas z całą rodziną, przyjaciółmi i swoim ogniskiem muzycznym, by we Wrocławiu, Mieście Gitary i Mieście Krasnoludków, wyjątkowo spędzić dzień podczas długiego majowego weekendu.

Imprezie towarzyszyć będzie niezwykła oprawa muzyczna, występy zespołów dziecięcych i prawdziwych gwiazd,  gry, zabawy oraz warsztaty nauki gry na ukulele i gitarze.

Można będzie zrobić sobie krasnalowe zdjęcie oraz selfie z Gitarowym Krasnoludkiem, który od zeszłego roku mieszka na wrocławskim Rynku, pomalować twarz, zrobić gitarę z balonów i wziąć udział w konkursach. Każdy Krasnoludek, który dołączy do  Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, otrzyma oficjalny CERTYFIKAT KRASNOLUDKA Z GITARĄ

Na odważnych czeka prawdziwa scena, tłum słuchaczy (a może i telewizja!) oraz nagrody i upominki. Uśmiech i niezapomniane chwile gwarantowane! A wszystko po to, aby 1 maja pobić prawdziwy Gitarowy Rekord Guinnessa!. Nasz rekord ustanowiony w roku 2016, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, to 7356 gitarzystów, wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, ale wiemy, że z Waszą pomocą stać nas na więcej! Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej, by znów przejść do historii

Zarezerwuje w kalendarzach 30 kwietnia. Powiadomcie znajomych, ich dzieci i wnuki. Dopuszczalny jest każdy wiek Krasnoludka od 0 do 100 lat!

Na najciekawsze stroje Krasnoludków czekają nagrody

Startujemy około godz. 15.00. Więcej szczegółów podawać będziemy na bieżąco.

Wrocław Miastem Krasnoludków! Wrocław Miastem Gitary!