Menu

MAD PROFESSOR DEEP BLUE DELAY

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
MAD PROFESSOR DEEP BLUE DELAY

Gitara elektryczna jest bez wątpienia najbardziej uniwersalną spośród wszystkich gitar. Wpływ na jej brzmienie ma wiele czynników, a najważniejszym są efekty, które nie tylko wzbogacają brzmienie instrumentu, ale także są w stanie zmienić to brzmienie nie do poznania.

Wielu profesjonalnych gitarzystów posiada swoje własne, unikalne brzmienie, które wyróżnia ich na tle innych muzyków, i dzięki któremu są oni tak bardzo rozpoznawalni. Co łączy gitarzystów takich jak Brian May, The Edge i Buckethead? Choć ich styl gry znacznie różni się od siebie, to wszyscy w swoim ekwipunku posiadają efekt delay, który jest jednym z najważniejszych filarów ich brzmienia.

Delay jest doskonałym efektem do eksperymentowania z brzmieniem. Jeżeli szukamy nowych brzmień i zależy nam na tym by z głośnika wydobywało się echo, wówczas model Mad professor deep blue delay będzie tym czego nam potrzeba.

Efekt ten jest delayem analogowym, który charakteryzuje się bardzo naturalnym brzmieniem, które jest powielane, ale nie jest w żaden sposób zniekształcane. Mad profesor oferuje bardzo intuicyjną obsługę. Na pokładzie znajdziemy trzy pokrętła. Level jest odpowiedzialny za głośność efektu, gałka z oznaczeniem delay odpowiada za czas opóźnień. Możemy tu ustawić zarówno lekki slapback, jak i długie powtórzenia, ponieważ długość wybrzmiewania waha się od 25ms do 450ms. Pokrętło repeat służy do ustawiania ilości powtórzeń.

Efekt delay jest bardzo uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w rocku, metalu, w country, rockabilly i wielu innych gatunkach muzycznych. Możemy używać go podczas grania riffów, akordów, a dodany do grania przesterowanej solówki, zapewni przenikliwe, bardzo charakterystyczne brzmienie. Ustawiony na krótkie powtórzenia, zaoferuje tak zwany slapback, który z powodzeniem zastępuje efekt reverb.