Menu

MOOER MOD FACTORY

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
MOOER MOD FACTORY

Firma Mooer jest znana przede wszystkim dzięki produkcji efektów o bardzo małych gabarytach. Choć producent posiada w swojej ofercie również większe kostki, a nawet multiefekty, to jednak ten miniaturowy sprzęt stał się znakiem rozpoznawczym marki Mooer. Poza niewielkimi gabarytami, sprzęt ten charakteryzuje się wysoką jakością brzmienia i wykonania, co w połączeniu z przystępnymi cenami czyni go łakomym kąskiem nie tylko dla początkujących gitarzystów, ale także dla tych ze znacznie dłuższym stażem gry.

Producent nie przestaje zadziwiać i w małej kostce zmieścił nie jeden, nie dwa, ale aż jedenaście różnych efektów. Mowa o modelu Mooer Mod Factory Multi Modulation. Efekt ten łączy w sobie efekty takie jak między innymi chorus, flanger, vibrato, tremolo czy autowah. Mooer Mod Factory jest doskonałym efektem dla muzyków, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z innymi efektami. Dzięki tej małej kostce można łatwo zaznajomić się z podstawowymi efektami, których brzmienie możemy usłyszeć w muzyce ulubionych artystów.

Jednym z podstawowych efektów jest chorus, którego zadaniem jest nałożenie kilku sekcji gitar jednocześnie, tworząc w ten sposób charakterystyczny, chóralny efekt, który doskonale sprawdza się zarówno do grania na czystym kanale, jak i przy przesterowanych solówkach.
Tremolo jest efektem chętnie używanym w muzyce rockowej, bluesie czy country. Jego brzmienie można porównać do gry na gitarze, przy jednoczesnym kręceniem pokrętła służącego za głośność.

Autowah działa w ten sam sposób, co efekt wah-wah, zwany potocznie kaczką. Nie trzeba regulować natężenia brzmienia, ponieważ efekt robi to automatycznie. Mooer Mod Factory oferuje wiele brzmień, które zaskakują swoją wysoką jakością. Efekt ten można z czystym sumieniem polecić zarówno początkującym gitarzystom, jak i bardziej zaawansowanym, którym zależy na multiefekcie o bardzo małych gabarytach.