Menu

MOOER REECHO

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
MOOER REECHO

Firma Mooer szturmem podbija rynek efektów gitarowych. Ich sprzęt na początku kojarzył się z kompaktowymi rozmiarami i niską ceną. Czy w tak niewielkiej kostce można upchać dobre brzmienie? Niektórzy byli do tego sceptycznie nastawieni, lecz z czasem coraz więcej osób zaczęło się interesować efektami tego producenta, a wraz z nim te niewielkie efekty umacniały swoją pozycję.

Jednym z ważniejszych wśród efektów marki Mooer, jest model Reecho, który jest efektem oferującym delay pracujący w trzech trybach.
Na szczególną uwagę zasługuje tryb tape delay, który oferuje delay taśmowy. Jakość tego brzmienia jest bardzo wysoka i pomimo cyfrowego charakteru rządzenia, od razu kojarzy się z typowym taśmowym brzmieniem używanym dawniej. Mooer Reecho jest doskonałym efektem na początek, a jego możliwości pozwalają zarówno na lekki slapback, jak i na tworzenie obszernych przestrzeni dźwiękowych, rodem z ambientu.

Delay jest bardzo uniwersalnym efektem i pasuje on do każdego gatunku muzycznego. Doskonale sprawdza się do grania rytmicznego, jak i do tworzenia charakterystycznych solówek. Model ten może posłużyć jako zamiennik dla reverbu. Wystarczy ustawić go na krótkie i szybkie powtórzenia, a otrzymamy slapback znany na przykład z muzyki rockabilly. Jeżeli zależy nam na delayu dobrej jakości, ale nie chcemy wydawać zbyt dużo i jednocześnie chcemy zaoszczędzić miejsce w pedalboardzie, wówczas Mooer Reecho będzie strzałem w dziesiątkę.

Tagi: ,