Menu

MXR ZW44

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
MXR ZW44

Coraz więcej osób decyduje się na grę na instrumencie. Najpopularniejszym jest bez wątpienia gitara, która dzieli się na cztery grupy. Początkujący gitarzyści zawsze mają swoich idoli, a obserwując ich i słuchając ich muzyki marzą o tym, by pewnego dnia zagrać i zabrzmieć tak jak oni. Idolem wielu gitarzystów jest Zakk Wylde. Muzyk zdobył sławę jako gitarzysta w zespole Ozzyego Osbournea, w którym stał się nie tylko tłem muzycznym dla księcia ciemności, ale także filarem brzmienia. Charyzma, umiejętności i charakterystyczne brzmienie bardzo szybko pomogły stać się muzykowi ikoną.
Dziś wielu gitarzystów próbuje osiągnąć brzmienie, jakie Zakk Wylde posiada na płytach i podczas koncertów.

Na szczęście muzyk pomógł przy tworzeniu efektów, dzięki którym każdy może zbliżyć się do tego charakterystycznego brzmienia. Filarem w jego ekwipunku jest przester, dlatego to właśnie on jest wybierany na początek przez większość muzyków, którym zależy na zbliżeniu się do brzmienia, jakie posiada Zakk Wylde.

Bardzo dobrym wyborem będzie efekt MXR ZW44. Model ten jest potężnym efektem typu overdrive. Znajdziemy tu pokrętła odpowiedzialne za głośność, podstawową korekcję tonów, oraz poziom natężenia przestery. Efekt ten charakteryzuje się tłustym, dynamicznym i mięsistym brzmieniem, które doskonale sprawdzi się do grania różnych odmian metalu, a po skręceniu pokrętła gain, możemy używać go nawet do grania nieco lżejszych gatunków muzyki rockowej.