Menu

TC ELECTRONIC HALL OF FAME MINI

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
TC ELECTRONIC HALL OF FAME MINI

Muzycy decydujący się na wybór gitary elektrycznej, bardzo często wybierają ją ze względu na ogromny potencjał brzmieniowy. Gitara elektryczna jest instrumentem, który pasuje do każdego gatunku muzycznego. Wpływ na to mają liczne czynniki od których zależy brzmienie. Są to między innymi przetworniki i wzmacniacze, jednak kreowanie brzmienia najczęściej kojarzone jest z efektami.

Efekty gitarowe dzielą się na kilka grup, a każda z nich wypełniona jest po brzegi modelami, które znacząco różnią się między sobą. W tym dobrobycie można się zatracić, dlatego nie dziwi fakt, że wielu początkujących gitarzystów ma problemy z wyborem pierwszego efektu gitarowego.
Dobrym wyborem na początek jest pogłos, znany także jako reverb. Efekt ten nie dominuje brzmienia, lecz wypełnia je, dodaje głębi i przestrzeni, dlatego często jest polecany jako pierwszy efekt.

Jeżeli poszukujemy dobrego reverbu, wówczas dobrym wyborem będzie TC Electronic Hall of Fame mini. Model ten posiada niewielkie gabaryty, lecz nie one wpływają na brzmienie. Siłą efektu jest program Tone Print, za pomocą którego możemy tworzyć brzmienia lub wgrywać presety stworzone przez gitarzystów takich jak między innymi Paul Gilbert, Bumblefoot czy Guthrie Govan.
Hall of Fame mini jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka dyskretnego wypełnienia lub dużych przestrzeni dźwiękowych, doskonałych do tworzenia ambientu.