Menu

ZVEX BOX OF METAL VEXTER

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
ZVEX BOX OF METAL VEXTER

Gitara elektryczna kojarzona jest najczęściej z ostrym, rockowym graniem. Choć instrument ten doskonale sprawdza się do grania na czystym kanale, to nie zmienia to jednak faktu, że gitara elektryczna kojarzona jest w przesterem.

Przester jest zazwyczaj pierwszym efektem, jaki poznaje gitarzysta. Efekt ten jest wbudowany w prawie każde combo, jednak wbudowany przester czasem przestaje być zadowalający. Chodzi tu nie tylko o jego jakość, która w tańszych wzmacniaczach często jest wątpliwa, ale także o moc, będąca często niewystarczającą dla kogoś, komu zależy na mocnym, metalowym brzmieniu.

Jeżeli zależy nam na ostrym brzmieniu, które doskonale sprawdzi się w graniu nawet najmocniejszych odmian metalu, wówczas bardzo dobrym wyborem będzie efekt Zvex box of metal vexter.

Model ten został stworzony z myślą o najbardziej wymagających gitarzystach, którzy poza samą mocą zwracają również uwagę na jakość brzmienia. Zvex box of metal jest przesterem high gainowym, który jednak nie brzmi siarczyście, lecz emanuje zdecydowanym i dynamicznym dźwiękiem.
Na pokładzie znajdziemy pokrętła odpowiedzialne za głośność, siłę przesteru, a także podstawową korekcję tonów.

Na szczególną uwagę zasługuje wbudowana bramka szumów, która pomaga pozbyć się niepotrzebnych sprzężeń, które są częstym zjawiskiem podczas grania za pomocą mocnego przesteru. Efekt możemy używać także jako samej bramki szumów, skręcając do minimum pokrętło gain.
Zvex box of metal jest przesterem dedykowanym dla gitarzystów grających różne odmiany metalu, jednak sprawdzi się także do grania lżejszych odmian rocka.