Menu

ZVEX FUZZ FACTORY VEXTER

30 maja 2017 - Efekty gitarowe
ZVEX FUZZ FACTORY VEXTER

Efekty gitarowe są jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na brzmienie gitary. Nic więc dziwnego, że nowe modele powstają w bardzo szybkim tempie. Za ich pomocą możemy bardzo zbliżyć się do brzmień znanych z płyt naszych ulubionych artystów, lub możemy także stworzyć własne, unikalne brzmienie.

Zanim jednak zaczniemy budować swoje brzmienie, prawdopodobnie będziemy inspirować się dźwiękiem ulubionych gitarzystów. Niektórzy czerpią wielką inspirację, słuchając legend, takich jak Jimi Hendrix czy Jimmy Page, inni zaś szukają brzmień, z których słyną gitarzyści tacy jak na przykład Jack White czy Dan Auerbach.

Co łączy wszystkich tych muzyków? Przester, a konkretnie rzecz ujmując – fuzz.

Pomimo upływu wielu lat, fuzz wciąż jest efektem bardzo pożądanym. Należy on do grupy przesterów, jednak bardzo różni się od modeli oferujących przester typu overdrive czy distortion. Fuzz posiada bardzo charakterystyczne, siarczyste brzmienie, które różni się w zależności od modelu. Brzmienie jakim zachwyca nas Jimi Hendrix jest zupełnie inne od tego, które posiada Jack White, choć w obu przypadkach usłyszymy fuzz.
Jeżeli zależy nam na ciepłym dynamicznym brzmieniu, wówczas dobrym wyborem będzie efekt Zvex fuzz factory vexter.
Efekt ten świetnie sprawdzi się dla każdego, komu zależy na efekcie, którego brzmienie można regulować na wiele sposobów. Za pomocą pokręteł ustawimy zarówno ciepłe i tłuste brzmienie, jak i jasne, chłodne i siarczyste.

Fuzz znany jest z tego, że łatwo przy nim o przydźwięki i sprzężenia, zwłaszcza jeśli jest mocno rozkręcony. Zvex fuzz factory posiada wbudowaną bramkę szumów, za pomocą której możemy wyeliminować piski, nawet przy sporej głośności.